Návod k použití a údržbě obuvi

NÁVOD NA POUŽITÍ A ÚDRŽBU OBUVI

1. Při výběru pečlivě zvažte účel, k němuž bude obuv používána. Obuv používejte způsobem a v prostředí odpovídajícímu její účelovosti. Sportovní obuv je určena vždy pro určitou skupinu sportů. Obuv užívaná k jinému účelu, než je určena, nemůže být reklamována.

2. Pečlivě vyberte správnou velikost a nejlépe vyhovující střihové provedení. Nevhodně zvolený typ obuvi, nesprávná velikost, šíře nebo tvar nemohou být důvodem k pozdější reklamaci. U barefoot obuvi doporučujeme 6-8 mm extra místa v přední části boty.

3. Obuv si při nákupu pečlivě vyzkoušejte.

4. Obuv je nutno často střídat, zejména v nepříznivém počasí.


5. Při obouvání, zejména uzavřeného střihu, používejte obouvací lžíci, čímž zabráníte prolamování materiálu v patní části. Obuv se zdrhovadlem zapínejte opatrně, nikdy ne silou. Uzavřenou obuv nezouvejte o druhou botu, aby nedošlo k narušení soudržnosti podešve se svrškem v namáhaném místě.


6. Usňová i textilní obuv s konfekčním šitím (flexiblová) není vodotěsná. Voda může pronikat jak usní, tak šitím a spoji dílců. Odolnost proti promočení lze zvýšit použitím vhodných impregnačních přípravků na obuv.


7. Promáčená obuv se nesmí sušit v kontaktu ani v bezprostřední blízkosti tepelných zdrojů.


8. Obuv, jenž je vybavena membránou, která zabraňuje pronikání vlhkosti dovnitř obuvi, musí být ošetřována pouze výrobky označenými vhodností k ošetření obuvi s membránou.


9. Vezměte na zřetel, že každodenním nošením obuvi přiměřeně klesá její životnost. Lhůtu pro uplatnění práva z vady proto nelze zaměňovat s životností obuvi. Vzhledem k rozdílné intenzitě užívání obuvi u jednotlivých spotřebitelů může být životnost obuvi vyčerpána ještě před uplynutím této lhůty.

10. Obuv po každém použití ošetřete dle typu a materiálu vhodnými prostředky na obuv.


11. Do uzavřené, zejména usňové obuvi po vyzutí napněte napínáky odpovídající velikosti.


12. Žádnou obuv nelze prát v pračce (pokud tuto možnost výrobce výslovně neuvádí).

13. Obuv je nutno chránit před chemickými vlivy a rozmáčením.


NÁVOD NA OŠETŘOVÁNÍ JEDNOTLIVÝCH DRUHŮ OBUVI:

hladká useň

obuv zbavte nečistot vhodným kartáčkem, měkkým hadříkem případně vlhkou houbou. Suchou useň ošetřujte krémem. Vyvarujte se promáčení, poškozuje vzhled povrchové úpravy a deformuje tvar. Pokud dojde k promáčení obuvi, dbejte na její včasné očištění, vysušení, impregnaci a nakrémování krémem určeným pro příslušný druh usně a typ její povrchové úpravy. Vyvarujte se častému používání samolešticích prostředků – vždy dávejte přednost krému.

vlasové materiály

velury a nubuky – znečištění odstraňte krepovým kartáčkem nebo speciální gumou, kartáčujte bez vydírání vlasu! Na ošetření použijte vhodné vyživující a impregnační přípravky. Vlasová useň se nikdy nekrémuje!!

lakové usně  a povrstvená useň

nečistoty odstraňte měkkým textilem za sucha nebo mokra. Povrch nutno chránit před chemickými vlivy a promáčením. Před mrazem chraňte ošetřením speciálním prostředkem na lakové usně.

syntetické materiály

se snadno čistí vodou s přídavkem saponátu a po opláchnutí vytřete hadříkem.

textilní obuv

čistěte kartáčováním, podle druhu textilu a povahy znečištění také vytíráním za vlhka, mastné skvrny čističem skvrn na textil. Impregnujte přípravkem na textil.